Бугаївська громада

припинила діяльність, увійшла до складу Радивилівської громади

Історична довідка

Коротка історична довідка: Бугаївська сільська рада ОТГ утворена 30 червня 2019 року і включає шість населених пунктів: с. Бугаївка, с. Балки, с. Лев'ятин, с. Опарипси, с. Сестрятин та с. Безодня. Коротка історична довідка :

Перша назва села Бугаївка за однією з легенд  походить від першого жителя села з прізвищем Бугай, який оселився на невисокому піщаному пагорбі посередині сучасного села. За другою легендою село Бугаївка походить від того, що колишні власники цього села тримали гуральню і відходами цього закладу – брагою відгодовували биків (бугаїв),  м'ясо яких постачали військам, розташованим навколо їх помістя. У 1914 році в селі була побудована каплиця Покрови Пресв'ятої Богородиці, яку за розповідями старожилів побудувала княгиня Урусова, що проживала на цій території. За часів Радянської влади в каплиці відкрили буфет. В 1993 році на Покрову відбулося богослужіння з її осв'яченням.

Вперше про село Опарипси згадується в описі Луцького окружного замку 1545 року, як маєток (городня) Олександра Коритенського. Пізніше в цьому ж описі село Опарипси згадується як «городня» Андрія Русиновича і його брата. Іще відомо, що Андрію Русиновичу з братом належали села Бугаївка та Лев'ятин. Потім ці населені пункти належали князям Радзівілам, сім'ї Мальчевських. До 1917 року на території цих населених пунктів не було ні школи, ні бібліотеки ані клубу.

Навколишні землі села Сестрятин знаходились у володінні пана Михайла Жоравніцького. Пізніше землі продали князям Синявським, що проживали у Відні. Управителем був присланий поляк Янковський. На цей час село нараховувало 87 дворів і проживало приблизно 853 чоловіки. Були збудовані кустарні заводи: винокурний і пивоварний. Був і великий смолярний завод. На даний час в селі нараховується 224 домогосподарств.

Село Безодня знаходиться на відстані 3 км. від села Сестрятин. В селі нараховується 54 домогосподарства.  

Бугаївська ОТГ знаходиться в південній частині Радивилівського району, що на півдні Рівненської області.

Територія громади складає. Адміністративним та культурним центром об'єднаної громади є село Бугаївка, яке розміщене на відстані 100 км від обласного центру м. Рівне.

Гордістю громади є аматорські колективи « Калинонька» та «Затишок», танцювальний гурток «Юність», футбольний клуб «Бугаївка».

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано